Tilburg gaat niet knallend het nieuwe jaar in met vuurwerkverbod

Vuurwerkshow
Foto: Bram Delmee

In Tilburg is het afsteken van vuurwerk, net als vorig jaar, verboden tijdens oud en nieuw. Samen met Eindhoven zijn ze de enige twee Brabantse gemeenten die werken met een lokaal vuurwerkverbod.

‘’De reden dat wij een vuurwerkverbod hanteren, heeft te maken met de veiligheid. Elk jaar opnieuw zijn er veel gewonden. Het geluid- en het lichteffect is voor veel dieren verontrustend. Daarnaast is het niet goed voor het milieu”, zegt een woordvoerder van gemeente Tilburg. De verkoop van vuurwerk daarentegen is niet verboden. ‘’Je mag het wel kopen, maar je mag het alleen niet afsteken in onze stad.”

Het handhaven van het vuurwerkverbod is niet makkelijk. De woordvoerder: ‘’Samen met de politie en het Openbaar Ministerie, moeten we kijken wat er allemaal op een oudejaarsavond kan gebeuren en afwegen waar we onze beperkte menskrachten gaan inzetten. Politieagenten, ambulancemedewerkers en brandweermannen moeten hun werk namelijk veilig kunnen doen en dat heeft prioriteit.’’

Boete

Toch vuurwerk afsteken in Tilburg? Dat kost je al gauw 250 euro. Als het niet om consumentenvuurwerk gaat, maar om wat zwaarders, kan de straf anders uitpakken.

Om Tilburgers tegemoet te komen zijn er twee vuurwerkshows te zien bij de Piushaven en het Reeshofpark. Deze keer startten ze naar verwachting op de afgesproken tijdstippen, namelijk om zeven uur en om middernacht. De opzet blijft hetzelfde als vorig jaar, met een deel lasershows en vuurwerk.

Vanaf de volgende jaarwisseling zal er bij de shows helemaal geen vuurwerk meer afgestoken worden. Dat heeft de Tilburgse gemeente besloten. Er zal dan alleen nog gebruik gemaakt worden van lasers en muziek.

Soleil Vroom