Demonstranten bezetten universiteitsgebouw: politie grijpt massaal in

Actiegroep Palestine Solidarity Tilburg (PST) protesteerde dinsdagavond 11 maart in het CUBE-gebouw van Tilburg Univeristy. De politie rukte met 12 voertuigen en 25 tot 30 agenten uit, laat een 112-correspondent weten.

De demonstranten voerden actie omdat ze willen dat de Tilburgse universiteit per direct de banden met Israëlische universiteiten verbreekt. Op Instagram riep PST op om naar de actie te komen. “Boycott Israel, stop the genocide, free Palestine”, staat in een van de stories. De groep zat op de vloer en zong liedjes. Ook hadden ze spandoeken en flyers bij zich.

Niet agressief, wel standvastig

De actiegroep wilde voor langere tijd in het gebouw blijven. Hierop heeft de politie in samenspraak met de beveiliging van Tilburg University besloten het pand eerder te sluiten. De demonstranten kregen de keus om zelf te vertrekken. De grootste groep gaf geen antwoord en hield voet bij stuk. De politie heeft deze mensen naar buiten getild. “De demonstranten bleven futloos zakken, de politie had er best een zware taak aan”, zegt de 112-correspondent. “Ze waren niet agressief, maar wel standvastig.” Niemand is aangehouden.

Manoek Lambregts