Acteur Jack Black staat in een hoek van de boksring, de ‘chicken jockey’ (een babyzombie die op de rug van een kip rijdt) komt op in de andere hoek. Zodra Black het schepsel aankondigt, wordt het zogenaamde startsein gegeven om los te gaan. Bij beide Pathélocaties in Tilburg weet het personeel van te voren al hoe laat dit moment is en daar anticipeert zij dan ook op.
Mensen zijn uit de zaal gezet
Zo probeert Pathé medewerkers in de zaal te zetten voor orde en rust. Daarnaast zijn er extra zaalcontroles, ook rond de tijd van de beruchte scène. Maar soms moeten de medewerkers ook mensen tijdens de film aanspreken of zelfs eruit zetten. Het juichen vindt Van Lierop oké. “Maar als ze gaan gooien met dingen, dat gaat veel te ver”, legt hij uit. “Het zorgt voor overlast en de zaal is een stuk viezer.”
Ook worden bioscoopbezoekers bij aankomst al gewaarschuwd. “Als we zien dat een groep binnenkomt waarvan wij denken dat die dat willen doen, of eigen spullen meeneemt, dan verzoeken we ze om rekening te houden met de andere bezoekers”, zegt Van Lierop. In dit filmpje, van een andere bioscoop, zie je dat het iemand gelukt is een levende kip mee te smokkelen naar de film. “Het zijn meestal niet de opa’s en oma’s die dit doen”, grapt de theatermanager.
‘Op TikTok alleen extreme gevallen’
Vergeleken met de filmpjes op sociale media vindt Van Lierop het allemaal wel meevallen. “Het is bij ons niet zo erg als in de Randstad en op TikTok zie je alleen de extreme gevallen”, legt de theatermanager uit. “Het gebeurt ook echt niet in elke zaal.” Van Lierop is vooral tevreden dat de film het zo goed doet.
@twodegens $5 movie night #minecraft #minecraftmovie #minecraftmemes #chickenjockey #chicken #jockey #viral #meme #funny #jackblack #gaming #fyp #xybca ♬ peace – Mindset
