University Rebellion overhandigt een klimaatmanifest aan de universiteit

TILBURG – Donderdag 19 november heeft actiegroep University Rebellion een klimaatmanifest overhandigd aan het College van Bestuur van Tilburg University. In dit manifest staan eisen voor de universiteit wat zij moeten veranderen op basis van de klimaat- en ecologische crisis.

University Rebellion is een actiegroep van studenten, academici en medewerkers van alle universiteiten in ons land. Ze maken zich grote zorgen over de klimaat- en ecologische crisis. Deze groep heeft vandaag aan alle universiteiten in het land, en zo ook aan Tilburg University, een klimaatmanifest overhandigd. Hiermee roepen zij de universiteiten op om verantwoordelijkheid te nemen in het beleid waar het gaat om klimaat.

De laatste maanden heeft University Rebellion gewerkt aan een manifest tegen het huidige beleid van de universiteit. Zo heeft ook Tilburg University, buiten alle goede ontwikkelingen, volgens de mensen van de groep zeker nog aandachtspunten op het vlak van klimaat en ecologie. Ze leggen dit dan ook kort en bondig uit in het manifest.

Tineke Bennema, woordvoerder van het College van Bestuur, laat weten het erg te waarderen dat de groep het klimaat aan de orde stelt. Bennema: “Het klimaat is een ontzettend belangrijk probleem, het gaat ons allemaal aan en we moeten hieraan werken. Wij zullen hier zeker over in discussie blijven.”

Janneke Timmermans