Bouw nieuwe appartementen op locatie Blauwe Gebouw officieel begonnen

Impressie: BPD.

Burgemeester Theo Weterings en wethouder Bas van der Pol zetten maandag 14 april de eerste paal voor de bouw van woontoren De Burgemeester in de grond. Het appartementencomplex komt op de plaats waar het ‘Blauwe Gebouw’ ooit stond: op de hoek van de Besterdring en Burgemeester Brokxlaan.

In de woontoren komen 150 nieuwe appartementen, waarvan 80 in de middenhuurklasse. Die worden tussen de 52 en 117 vierkante meter groot. De koopappartementen beginnen vanaf €355.000 euro. Ook komt er een daktuin en halfverdiepte garage waar de nieuwe bewoners hun auto kwijt kunnen.

Hoewel het terrein een poos braak heeft gelegen, is de samenwerking tussen de gemeente en uitvoerders prima verlopen. “Uiteindelijk is de omgevingsvergunning onherroepelijk gegeven zonder bezwaren”, zegt Frans van den Boomen, projectdirecteur bij BPD Woningfonds. “Dat is een unicum in deze tijd.”

In november 2022 begonnen de werkzaamheden van het Blauwe Gebouw. Het pand moest leeggehaald en asbestvrij worden. In mei 2023 begon de sloop, in het najaar van dat jaar de verkoop en de verhuur van de Burgemeester.

Foto: Freddie de Roeck

LEES OOK:
Het Blauwe Gebouw wordt gesloopt en maakt plaats voor De Burgemeester

Manoek Lambregts