“Ontgoocheling”, zo omschreef Sandra de sfeer in de kleedkamer van Willem II na de 1-2 nederlaag tegen Ajax. Op voorhand zal iedereen die Willem II een warm hart toedraagt rekening gehouden hebben met een verliespartij, maar de manier waarop deed toch zeer. “Ik denk dat we dit niet verdiend hebben”, stelt de jonge Belg. “We speelden als team een goede wedstrijd, echt als blok net als in het begin van het seizoen.”
Want Willem II deed het ruim 70 minuten lang heel behoorlijk tegen Ajax. Het doelpunt van Kehrer, vlak voor rust, was toen nog altijd de enige van de wedstrijd. Vijf minuten later stond de uitploeg uit Amsterdam plotseling op voorsprong. “Ik denk dat dit ook de manier is waarop we het moeten doen”, blikt Sandra terug. “We moeten dit meenemen naar de volgende vijf wedstrijden, want ik denk dat we ze dan alle vijf kunnen winnen.”
“Het hoeft niet mooi, want lelijke punten zijn ook punten.”
Sinds de winterstop won Willem II nog niet en daarover is binnen de selectie al veel gesproken. Maar afgelopen week waren de spelers hier nog nadrukkelijker mee bezig. “We hebben toch even duidelijk gemaakt dat we het samen moeten gaan doen. Dat was al wel zo, maar nu hebben we daar nog meer de nadruk op gelegd. Het hoeft niet mooi, want lelijke punten zijn ook punten.”

Maar toch, verliezen blijft verliezen, helemaal in een periode waar de punten heel hard nodig zijn. Dat is niet makkelijk, vertelt Sandra. “Het komt bij ons hard binnen. We zitten in de hoek waar de klappen vallen en daar moeten we uit geraken.” Uit deze wedstrijd zijn volgens de Belgische middenvelder genoeg positieve punten te halen. “We moeten dit meenemen naar de komende weken, want als het op een manier zal moeten, is het op deze manier.”
“Dat zijn die extra procenten, die we de komende wedstrijden kunnen gebruiken.”
Willem II ging strijdend ten onder tegen de koploper en ondanks de zevende nederlaag op rij kon de ploeg rekenen op de steun van het publiek. “Zelfs in deze moeilijke periode staan zij nog achter ons en dat hebben we ook nodig. Zelfs op het einde van de wedstrijd kunnen we Ajax nog achteruit pushen, mede dankzij de supporters.”
Ook de komende weken zal de steun van de trouwe achterban van de Tricolores hard nodig zijn. “Dat zijn die extra procenten, die we de komende wedstrijden kunnen gebruiken. Dat zal zeker nodig zijn. Zij verdienen het misschien nog wel meer dan wij”, aldus Sandra over de supporters van Willem II.

LEES OOK:
Dapper strijdend Willem II geeft voorsprong uit handen tegen koploper Ajax
